top of page
Book no.1

Books

kafam Bozuk_kapak_son.jpg
KAFAM BOZUK

Işığın  etrafındaki  sinekler  gibi  paranın etrafında dönüyorlardı. Ormanları yakıyor sonra beton blokları dikiyorlardı. Paraya tapıyor, kendilerinden geçiyor, sonra bana bulaşıyorlardı. Yabancı bir şehre indim; kimse beni tanımasın, bilmesin, biraz huzur  bulayım diye.  Fakat  mıknatıs  gibiydim.  Parayı, kadını hatta belayı çekmekte üstüme yoktu.  Belki de silahımı yaptıkları alaşımda özel bir çekim kuvveti ya da benim hamurumda yanlış bir şey vardı. Benim adım Ayaz. Kafam fena halde bozuk. Hiddetimle şiddetimle dünyaya karşı çok öfkeliyim. Bu dandik hayatı benim ağzımdan dinlemek istersen kitabın kapağını aç, yoksa kitabı bırak ve bas git!

Hayat_Askıda.jpg
HAYAT ASKIDA

Ekonomik kriz bir karabasan gibi ülkenin üstüne çökmüştür. Metin Kara, işsizliğin ve terkedilmişliğin ayazında savrulmaktadır. Umulmadık bir anda şaşırtıcı bir iş teklifi alır. Batık bir bankanın sahibini izleyecek ve gördüklerini izlediği kişinin ailesine aktaracaktır. Çaresiz, teklifi kabul eder. Her şey kolay ve basit görünmektedir. Ne var ki, gizemli bir kazanın ardından ölümün soluğu onu çepeçevre kuşatır.
Ege kıyılarının büyüleyici atmosferinde geçen Hayat Askıda, aşk, gerilim ve heyecanlı bir takibin harman olduğu, dili ve anlatımıyla etkileyici bir roman.

Book no.2

Books

kara_kadife.jpg
KARA KADİFE

Kara Kadife, zamanda sıçramalar yaparak ilerleyen bir romandır. Aksiyon ile felsefenin harman olduğu bir romandır.  Birbirine paralel ilerleyen öyküler bir sarmal gibi yükselir ve bir noktada birleşerek devam eder. Bu roman çok fazla katman barındırır. Varoluşçu felsefeye göndermeler çok açıktır. Darbe döneminde adeta çarmıha gerilerek işkence edilen Nihat’ın İsa’ya atıfta bulunan sözler söylediğini duyarız. Uzakdoğu savaş sanatlarından, eski Türk ok ve yaylarına kadar pek konu ve öykü iç içe geçmiştir

Hayallerim Senin Olsun.jpg
HAYALLERİM SENİN OLSUN

Orhan, İstanbul'da mimarlık okuyan zeki yakışıklı ve hayalleri olan bir genç. Ailesi Almanya da yaşıyor. Yaz tatilinde ailesinin yanına gidiyor. Klara ise mimarlık okuyan güzel bir kız. Orhan ile tanıştıklarında ikisi de çok benzer yönleri olduklarını anlıyorlar, birbirlerine delicesine âşık oluyorlar. Orhan Türkiye'ye dönmeden önce Klara'ya evlenme teklif ediyor ve nişanlanıyorlar. Her gün mektuplaşırken yılbaşından sonra Klara Orhan'dan hiç mektup alamaz oluyor ve Orhan'ın babası ile Türkiye'ye gelip Orhan'ı arayıp bulmaya çalışıyorlar Hiçbir iz bırakmayan Orhan’ı Türkiye’nin sağ-sol çatışması ile oluşan kargaşa ikliminde aramak çok dramatik, acılı ve zahmetli olacaktır.

Book no.3

Books

Kapak.jpg
GECE GÜNDÜZ

Hayat Askıda isimli romanın devamı, Metin Kara serisinin ikinci kitabıdır. 

Metin Kara, bir cinayeti yazmak üzere Ege kıyılarında bir sahil kasabasına gider. Sonbaharın renk cümbüşleri ve romantik duyguların sağanağında yürürken, birdenbire karmaşık bir entrika ve derin ilişkiler sarmalında bulur kendini.

Karanlık büyüktür. Çamur her yeri kaplamış ve herkese sıçramaya başlamıştır. Çıkışı kendi yüreği ve kendi zekâsıyla bulmak zorundadır. Çünkü insanlar maskelerle dolaşmaktadır. Gece gündüz, dur duraksız bir koşturmaca başlar. Sevgilisi Selinay tanıştığından beri kimsesizliğine merhem, çaresizliğine çare olmuştur. Karanlığın kalbine doğru ilerlerken hayatı çirkinlikten kurtaran yegâne şey sevdiği kadının varlığıdır

Kayıp_Yolcu.jpg
KAYIP YOLCU

Fırtınalı bir gece… İstanbul’a doğru yola koyulan bir yolcu otobüsü Kızılırmak yakınlarında ortadan kaybolur Otobüs ve yolcuların akıbetine ilişkin hiçbir iz bulunamaz. On beş yıl sonra, otobüsün yola çıktığı şehirde inanması güç bir söylenti yayılır: Kayıp otobüs bir gece görülmüş ve şoförü birine yol sormuştur.

Söylenti küçük şehri çalkalamaya, küllenmiş yaraları yeniden dağlamaya başlar. Konuyu haber yapan şehrin küçük gazetelerinden biri satış rekorları kırmaya başlar. Şehir kaynayan bir kazana döner. Unutulan anılar yeniden canlanır. Kapandığı sanılan hesaplar yeniden açılır.

Dostluk, yoksulluk, umut, acı, öfke, şiddet ve aşkla bezeli bu gizemli roman öyküsünü yalın bir dille anlatıyor. Fakat bu öykünün katmanlarında efsaneleri, gerçeği ve gerçek ötesini irdeleyen şiirsel bir dokunuş var.

Çapa 2
bottom of page